Jaką grę kupić dla swojej rodziny?

Wybór gier planszowych na rynku jest naprawdę ogromny. Nie śledząc na bieżąco kolejnych tytułów pojawiających się w tej branży, możemy spotkać się z nie lada wyzwaniem w kwestii doboru odpowiedniej dla naszej rodziny gry. Chcemy ułatwić Wam nieco to trudne zadanie i wybraliśmy dla Was tej najbardziej grywalne i popularne, które sprawią radość całej rodzinie.

Kupno gry planszowej – czyli jak poradzić sobie z trudnym wyborem?

Przy zakupie gry planszowej musimy wziąć pod uwagę nie tylko jej gatunek, ale również liczbę graczy. Gry przeznaczone dla całej rodziny zazwyczaj należą do tych, które oferują intuicyjną rozgrywkę w ramach niezbyt dużego stopnia trudności. Przeciwnikami są w końcu członkowie rodziny, a ci przecież mogą dać małe “fory” młodszym domownikom. Poniżej przedstawiamy Wam zbiór gier gatunku familijnego i nie tylko, które z pewnością warte są Waszej uwagi.

Gry rodzinne

Sabotażysta

Sabotażysta to typowa gra rodzinna lub imprezowa. Celem rozgrywki jest wykopanie tunelu prowadzącego do skarbu. W zmaganiach poszukiwaczy przeszkadza jednak tytułowy “Sabotażysta”, który stara się im utrudnić dotarcie do końca gry. Gra oparta na interakcjach, na której z pewnością uda Wam się spędzić wiele godzin. Cechuje się prostymi zasadami i jest dostępna w atrakcyjnych cenach. Będzie ciekawym sposobem na urozmaicenie wolnego weekendu, czy popołudnia dla całej rodziny.

Pandemia

Pandemia jest grą kooperacyjną, w której wszyscy uczestnicy działają wspólnie, aby zmierzyć się z trudnymi wyzwaniami oferowanymi przez narrację. Wraz z pozostałymi członkami rodziny wcielamy się w rolę naukowców, których zadaniem jest pokonanie choroby i uratowanie świata ludzi, stojącego na skraju wyniszczenia. Gra oferuje możliwość dostosowania poziomu trudności do zaawansowania graczy, co sprawia, że bez problemu poradzą sobie z nią nawet dzieci. Oferuje świetny klimat. Dostępna jest w kilku wersjach.

Kingdomino

Twórcy tej gry familijnej postanowili wziąć na “warsztat” jedną z najbardziej znanych układanek “Domino” i zmienić ją w coś całkowicie od niej innego. Każdy ruch w Kingdomino skłania nas do głębokich rozważań. Mimo tego gra pozostaje dynamiczna i jest niezwykłą atrakcją dla wszystkich grających. Do podjęcia partyjki zachęci nas również, jak przystało na gry rodzinne, fakt bardzo pozytywnej oprawy wizualnej.

Wieże magów

Gry rodzinne nie muszą kończyć się jedynie na tych, w których rozgrywka przeprowadzana jest na planszy. Przykładem znakomitej gry familijnej są Wieże magów, które zmuszają uczestników do planowania i myślenia w trójwymiarze.

[an error occurred while processing this directive]
[an error occurred while processing this directive]
[an error occurred while processing this directive]